I tomaszowski event w Skansenie Rzeki Pilicy

geocaching-relacja1W sobotnie popołudnie 8 października przybyli do Tomaszowa fani Geocachingu. Choć pogoda w ostatnim tygodniu płatała figle, na czas spotkania postanowiła wstrzymać deszcz i wypuścić trochę słońca nad miastem. Organizowany w Skansenie event przyciągnął ponad trzydzieści osób z różnych zakątków Polski – m.in. z Łodzi, Warszawy czy Krakowa.

geocaching-relacja2Choć Geocaching rozwija się w naszym kraju od kilku lat i codziennie gdzieś uczestnicy tej gry spotykają się w swoim gronie, tak w Tomaszowie zgromadzili się po raz pierwszy. A spotkanie to było nie byle jakie – zwiedzanie z przewodnikiem, konkurs czy ognisko z kiełbaskami i gorącą herbatką sprawiło, że całe spotkanie minęło bardzo interesująco i przyjemnie.

geocaching-relacja4Gdy wybiła punkt 14, progi Skansenu Rzeki Pilicy przekroczyli pierwsi uczestnicy, a na każdego, kto tego dnia przybył do muzeum, czekały w kasie pamiątkowe bilety potwierdzające uczestnictwo w imprezie. Oczekiwanie na wszystkich mijało na pogaduszkach, wpisach do logbooka oraz zakupach specjalnie przygotowanych wood coinów. Gdy wszyscy zainteresowani przybyli do Skansenu okazało się, że jest ich tak dużo, że do zwiedzania muzeum grupa musiała podzielić się na dwie mniejsze i ruszyć na wycieczkę z dwoma przewodnikami. Panowie przez godzinę opowiadali z zapartym tchem o każdym prezentowanym eksponacie, a słuchacze zahipnotyzowani wsłuchiwali się i wyłapywali każdą ciekawostkę. Swoje zainteresowanie oraz efekty uważnego słuchania wszyscy potwierdzili w przygotowanym konkursie, gdzie wyniki nas bardzo pozytywnie zaskoczyły. „A ja bałam się, że będzie za trudne!” – mówiła Pani Kinga Maciaszczyk-Bednarek pracująca w Skansenie. Tuż po otrzymaniu kartek z testem wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zaczęli odpowiadać na pytania, a walka o pierwsze miejsce była zacięta do samego końca. Dwie osoby z najlepszymi wynikami musiały nawet wziąć udział w dogrywce! Z minimalnymi różnicami punktowymi ostatecznie zwycięstwo zapewniła sobie Ania (Ainka-in-love) z Łodzi, drugie miejsce powędrowało do warszawiaka Kajetana (KajetanSan), a trzecie zajęła ponownie łodzianka Marzena (Balbina008). Tuż za podium uplasował się Jakub (qqqqkuba) również z Łodzi. Poziom był bardzo wyrównany, a piąte i szóste miejsca miało ex aequo w sumie aż trzynaście osób! Atrakcyjne nagrody, które zapewniły Wydział Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta w Tomaszowie Maz., Wydział Kultury i Promocji Powiatu (Starostwo Powiatu Tomaszowskiego) oraz portal Geocacher.pl powędrowały do wszystkich uczestników konkursu.

geocaching-relacja5Istniejące na terenie miasta skrytki już od prawie dwóch lat przyciągają przyjezdnych, jednak z okazji eventu na mapie Tomaszowa pojawiły się cztery nowe punkty. Zwłaszcza jeden z nich wzbudził zachwyt każdego, kto zdecydował się do niego udać. Nowa skrytka powstała bowiem w Pałacu Ostrowskich, a żeby uzyskać do niej dostęp należy wykonać zadanie związane ze znajdującym się w jego wnętrzach Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Każdy, kto dostał się do finałowego pojemnika wpisywał się do logbooka z ogromnym zadowoleniem. Skrytka jest dostępna zawsze w godzinach otwarcia Muzeum, a aby przystąpić do poszukiwania jej trzeba być zarejestrowanym uczestnikiem gry Geocaching.

geocaching-relacja3Pierwsze spotkanie za nami, ale dziś już wiadomo, że nie będzie to ostatnie. Każde miłe słowo, które usłyszałam po jego zakończeniu nakręca do planowania drugiej edycji. Bardzo dziękuję Panu Kierownikowi oraz pracownikom Skansenu za ogromne zaangażowanie w organizację tego eventu. Gdyby nie Państwo, spotkanie nie było by tak fantastyczne. A wszystkim obecnym bardzo dziękuję za liczne przybycie, wszystkie komplementy oraz wyrazy uznania i oczywiście zapraszam na kolejne eventy! Do zobaczenia!

Patrycja Cychner