Słodka niedziela w Skansenie

slodka-niedziela-skansenW najbliższą niedzielę tj. 14 sierpnia br. Skansen Rzeki Pilicy (filia MCK) zaprasza wszystkich miłośników słodkości (chociaż nie tylko) na nie lada atrakcję, czyli… „Słodką niedzielę w Skansenie”!

slodka-niedziela(2)W tym dniu goście zwiedzający  Skansen będą mieli  niepowtarzalną okazję zapoznać się ze sposobami hodowli pszczół od dawnych wieków po czasy współczesne. Gościem specjalnym będzie pan Rafał Goworek, Prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Opocznie, który z pasją opowie o tajnikach zawodu pszczelarza. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie szklany ul z pszczołami, dzięki któremu goście zobaczą fragment procesu produkcji miodu i ciężką pracę owadów.

slodka-niedziela(3)To jednak nie wszystko. Każdy kto w tym dniu kupi bilet do Skansenu będzie mógł liczyć na gratisowy poczęstunek w postaci wiejskiego chleba z miodem (do wyczerpania zapasów-:), a dla chętnych będzie możliwość zakupienia tych słodkości. Do nabycia będą także świece z wosku który powstaje jako produkt uboczny przy produkcji miodu, a przy okazji ma właściwości zdrowotne.

slodka-niedziela(4)Po raz pierwszy zostaną też zaprezentowane pozyskane ostatnio przez Skansen eksponaty – trzy oryginalne ule, które staną się uzupełnieniem naszej ekspozycji „pszczelarskiej”. Przypomnijmy, że od 2008 roku Skansen posiada dwie kłody bartne wykonane przez Tomasza Dzierżanowskiego, ówczesnego pracownika Spalskiego Parku Krajobrazowego. Dodatkowo, przy skansenowym ogródku, pokazana zostanie także ciekawa wystawa pt. „Bartnictwo – odrodzenie staropolskiej tradycji”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrze spędzonego czasu do Skansenu Rzeki Pilicy w dniu 14 sierpnia (niedziela) od godziny 12.00.

Jednocześnie informujemy, że w najbliższy długi weekend (13-15 sierpnia) zarówno Skansen jak i PTT „Groty Nagórzyckie” będą otwarte w godz. 10.00 – 18.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!