MAJÓWKA W SKANSENIE „Tradycja Orężem Niepodległości”

W najbliższą środę 2 maja w Skansenie Rzeki Pilicy (filii MCK) odbędzie się tradycyjna Majówka Historyczna pn. „Tradycja Orężem Niepodległości”. Rozpoczyna ona cykl wydarzeń organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po raz pierwszy w Skansenie zaprezentuje się Kasztelania Inowłodzka wspomagana przez „rycerstwo” chorągwi łęczyckiej. Pokazy walk rycerskich, wystrzały z hakownicy czy pieczenie podpłomyków to tylko część przygotowanych atrakcji. Będzie można spróbować swoich sił m.in. w strzelaniu z łuku czy rzucaniu oszczepem a najlepsi nagrodzeni zostaną Glejtem Kasztelana.

Natomiast Jacek Wojtasik zaprezentuje „warsztat płatnerza” z własnoręcznie wykutymi mieczami, szablami i innymi elementami rycerskiego ekwipunku.

Bardzo dużo atrakcji przygotowali również animatorzy z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. Oprócz malowania motywów patriotycznych będą wycinanki, baloniki, wianki oraz rozmaite gry i zabawy dla najmłodszych uczestników majówki.

Nie zabraknie zaprzyjaźnionych artystów-rękodzielników, głównie z tomaszowskiego Stowarzyszenia Amatorów Plastyków.

Będzie również możliwość zakupienia regionalnych przysmaków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Swoje stoisko przygotuje Kino Helios, które zaprasza do zabawy w Koło Fortuny, gdzie, oprócz świetnej zabawy, będzie można wygrać rozmaite nagrody.

To wszystko w Skansenie 2 maja w godz. 15-19. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy.