Orkiestrowe granie w Skansenie i Grotach

inf277_rysunek0 inf277_rysunek1W niedzielę 12 stycznia 2014 roku odbędzie się juz 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem będzie zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Stało się już tradycją, że Skansen Rzeki Pilicy i Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” biorą udział w tej szczytnej akcji.

inf277_rysunek2Pilicki Skansen przewidział w tym dniu wiele atrakcji. Zawita do niego Stowarzyszenie „Klub Pancernych”, które przeprowadzi pokaz jazd czołgiem T 34/85 (znanym jako „Rudy” z kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”). Wszyscy nasi goście będą mieli niepowtarzalną okazją nie tylko zobaczyć jak jeździ czołg, ale w zamian za datek na Orkiestrę również spełnić swoje marzenia i przejechać się pancerną maszyną. W skansenie odbędzie się również inscenizacja połączona z pokazami ćwiczeń polowych Towarzystwa Miłośników Historii „Kalina Krasnaja”.

inf277_rysunek3W nagórzyckich grotach czeka na gości wędrówka po bajkowych pieczarach, a także nowo otwarty budynek usługowo-administracyjny. W tym obiekcie będzie można zobaczyć m.in. piękne wielkoformatowe fotografie ukazujące historię grot, a także ekspozycje znalezisk pochodzących z grot. Zaprezentowane zostaną również dwie wystawy czasowe pod tytułami: „Egzotyczne pejzaże Białej Góry ” i „Magia kamieni”. Podczas tomaszowskiego finału WOŚP, który odbędzie się w sali ZSP nr 3 („Samochodówka”) będzie miała miejsce licytacja autentycznego hełmofonu czołgisty, który został ufundowany przez Stowarzyszenie „Klub Pancernych”. Zarówno groty jak i skansen zapraszają w godzinach od 10.00-15.00.