Gra Miejska „Śladami tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920”

Uczestnicy gry miejskiej „Śladami tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920”, która odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim w piątek, 2 października, zawitali też do Skansenu Rzeki Pilicy. W naszych gościnnych progach czekał na nich poczęstunek, prezentacja multimedialna i wykład Tomasza Antczaka i Aleksandry Kobalczyk o udziale tomaszowian w „Cudzie nad Wisłą”. Mogli też zwiedzić nasze stałe ekspozycje.

W grze wzięło udział 18 pięcioosobowych zespołów z tomaszowskich szkół średnich i i podstawowych. W sumie w zabawie uczestniczyło ponad 100 osób. Drużyny musiały wykonać zadania o charakterze historyczno-sprawnościowym w oparciu o miejsca związane z historią Tomaszowa, wykazując się wiedzą, umiejętnościami i refleksem na punktach kontrolnych. Rywalizowali też w strzelaniu z karabinka KBKS.


Wyniki
Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce − I Liceum Ogólnokształcące w składzie: Błażej Koziełek, Piotr Kaczmarczyk, Klaudia Bielas, Piotr Wojtaszczyk, opiekun Monika Borowczyk-Jóźwik;
II miejsce − Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w składzie: Karolina Badek, Jakub Engel, Kamil Krzeszewski, Szymon Kuźba, opiekun Joanna Kryszewska;
III miejsce − Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w składzie: Magdalena Duras, Szymon Grudziak, Jakub Szmidel, Mikołaj Szurpik, opiekun Wojciech Sitek.
Szkoły podstawowe:
I miejsce − Szkoła Podstawowa nr 9 w składzie: Amelia Adamska, Andrzej Szmidel, Liliana Malik, opiekub Małgorzata Jabłońska;
II miejsce − Szkoła Podstawowa nr 3 w składzie: Eryk Bilmin, Filip Borysławski, Zuzanna Olczyk, Stanisław Ordak, opiekun Magdalena Bugajska;
III miejsce − Szkoła Podstawowa „Tomek” w składzie: Amelia Tchórz, Piotr Bojsza, Olga Nowak, Michał Kaczmarek.

Ogłoszono również wyniki konkursu historycznego, przeprowadzonego 15 sierpnia w ramach projektu. W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zajął Kamil Borkowski, drugie Michał Mochola, a trzecie Aleksandra Politowska.
W kategorii rodzinnej zwyciężyli Karina, Justyna i Przemysław Borkowscy.

Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe, a dodatkowo dla laureatów i ich opiekunów planowana jest na 15 października 2020 roku całodniowa wycieczka do miejsc związanych z Bitwą Warszawską (Warszawa, Radzymin, Sulejówek, Ossów).

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Organizatorem gry miejskiej „Śladami tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920” było Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.