Noc Muzeów już w sobotę

Noc Muzeów, 14.05.2022, Skansen Rzeki Pilicy, godz. 16-23Szukacie pomysłu na spędzenie w ciekawy sposób sobotniego popołudnia i wieczoru? 14 maja mamy dla Was wyjątkową propozycję. Odwiedźcie tego dnia Skansen Rzeki Pilicy i Podziemną Trasę Turystyczną „Groty Nagórzyckie”. Z okazji Nocy Muzeów od godz. 16 do 23 obie placówki będą dostępne bezpłatnie. Przygotowaliśmy też dodatkowe atrakcje.

W Skansenie Rzeki Pilicy będzie można zobaczyć wystawy stałe, zarówno te w budynkach, jak również obiekty znajdujące się na zewnątrz. Uwadze polecamy unikatowy w światowej skali ciągnik artyleryjski Luftwaffe, wydobyty z dna Pilicy czy jedyną w Polsce tak dużą kolekcję kamieni młyńskich. Po zmroku drewniane budynki, takie jak stacyjka Reymonta czy młyn wodny, będzie można podziwiać w kolorowej iluminacji. Zwiedzanie odbywać się będzie w klimacie magii i wierzeń ludowych, w związku z tym przygotujcie się na niespodzianki.

Nie zabraknie też gości, którzy uatrakcyjnią nasze wydarzenie. Swoje wyjątkowe „mechaniczne rumaki” pokażą członkowie Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych „Weteran. Wieczorem będzie można posiedzieć przy ognisku (można więc zabrać ze sobą kiełbaski).

Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” także przygotowała dodatkowe atrakcje. Podczas zwiedzania wyrobiska po byłej kopalni piasku kwarcowego można będzie spotkać legendarnych mieszkańców grot – diabła nagórzyckiego i zbója Madeja. Na dzieci czekają warsztaty plastyczne pn. „Historia piaskiem namalowana”. O godz. 17 odbędzie się uroczyste otwarcie wystaw: „Dekada z piaskiem w tle” z okazji 10-lecia uruchomienia PTT Groty Nagórzyckie oraz „Sto lat TKSM Biała Góra” z okazji stulecia Tomaszowskich Kopalni Surowców Mineralnych „Biała Góra”. Wieczorem będzie można podziwiać iluminację zbocza grot.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.