Przed nami Noc Muzeów

Jak co roku, choć w ograniczonej z powodu pandemii formie, dokładamy swoją cegiełkę do organizacji w naszym mieście wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Noc Muzeów.

W sobotę, 15 maja zapraszamy do zwiedzania Skansenu Rzeki Pilicy. Niestety ze względu na obostrzenia turystom udostępnione zostaną wyłącznie ekspozycje zewnętrzne. Są one jednak na tyle ciekawe, że nikt nie powinien się czuć zawiedziony. Wystarczy wspomnieć o unikatowym w światowej skali ciągniku artyleryjskim Luftwaffe, wydobytym z dna Pilicy czy jedynej w Polsce tak dużej kolekcji kamieni młyńskich. Po zmroku drewniane budynki, takie jak stacyjka Reymonta czy młyn wodny będzie można podziwiać w kolorowej iluminacji. Od godz. 16 do godz. 23 do Skansenu będzie można wejść bez żadnych opłat.

Zapraszamy też na spacer po Tomaszowie Mazowieckim w ramach gry miejskiej pn. „Diabelskie potyczki”. Uczestnicy szukać będą klucza do bram miasta. Kilka dni temu został on wykradziony przez diabła nagórzyckiego, który uwolnił się ze swojej kryjówki w Grotach Nagórzyckich. Aby znaleźć miejsce ukrycia klucza, trzeba będzie rozwiązać zagadki pozostawione przez czarta w różnych punktach miasta, wykazując się sprytem i znajomością historii Tomaszowa. Chętni do udziału mogą zgłaszać się w Informacji Turystycznej mieszczącej się w centrum Tomaszowa Mazowieckiego przy pl. T. Kościuszki. Serdecznie zapraszamy.

Więcej o grze miejskiej „Diabelskie Potyczki” przeczytacie na: http://mck-tm.pl/diabelskie-potyczki-%e2%80%92-znajdz-klucz-i-ocal-tomaszow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.