Dodatkowe atrakcje z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa

Skansen Rzeki Pilicy po raz kolejny wziął udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa. W niedzielę, 20 września od godz. 15.00 poza zwiedzaniem stałych ekspozycji goście mogli zapoznać się z nową wystawą poświęconą walkom w rejonie tomaszowskim we wrześniu 1939 r. Ponadto obecni w naszej placówce byli strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1002 Tomaszów Mazowiecki − ZS Strzelec OSW, którzy zaprezentowali pamiątki z okresu dwudziestolecia międzywojennego związane z powstaniem i działaniami Związku Strzeleckiego oraz elementy wyposażenia współczesnego Wojska Polskiego.


Wiele atrakcji dla gości skansenu przygotowali także członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Batalion Tomaszów”. W schronie bojowym „Tobruk” (Ringstand 58c) zainstalowali replikę RKM MG-34, z której zwiedzający mogli oddać serię strzałów i poczuć się jak w warunkach bojowych, mimo że karabin strzelał jedynie sprężonym powietrzem. Chętni mogli także postrzelać do oddalonej o 20 m tarczy z repliki AK-74 wyposażonej w gumowe kulki.
Zwiedzający − po rozwiązaniu krótkiego testu wiedzy o naszym skansenie − mieli również możliwość wygrania maski przeciwgazowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.