Atrakcyjny weekend w Skansenie

weekend-skansenW najbliższy długi weekend (od Święta Bożego Ciała do niedzieli) Skansen Rzeki Pilicy (wraz z PTT „Groty Nagórzyckie”) będzie otwarty codziennie w godz. 10.00 – 18.00. Przybyli goście oprócz wystaw stałych (m.in. Młynarstwo w dolinie Pilicy, Wojna zatrzymana w Pilicy, Pilickie Verdun 1914/15) i unikatowych obiektów jak chociażby „stacyjka z bajki” czy jedyny na świecie opancerzony ciągnik artyleryjski Luftwaffe, będą mogli zapoznać się również z wystawami czasowymi.

Najnowsza, o intrygującym tytule „Pilicka Flotylla”, ukazuje mało znany rozdział naszej historii jakim były statki pływające po Pilicy albo noszące jej nazwę. Jednym z ciekawszych eksponatów towarzyszących wystawie jest oryginalny dzwon z nieistniejącego już okrętu desantowego ORP „Pilica”.

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających, szczególnie tych najmłodszych (chociaż nie tylko), będzie możliwość wejścia do schronu z czasów II wojny światowej uzbrojonego w karabin maszynowy i ewentualnego zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!