Wraca plenerowe zwiedzanie skansenu


Drewniany zabytkowy budynek poczekalni kolejowej. Jest w kolorzez żółtym, ma bogate zdobienia ornamentowe. Świeci słońce, błękitne niebo. Od wtorku, 20 kwietnia ponownie będzie możliwe zwiedzanie zewnętrznych ekspozycji w Skansenie Rzeki Pilicy. Ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiczne obiekty takie jak: młyn, stacyjka Reymonta czy bróg nie będą dostępne dla turystów. W czasie udostępniania wyłącznie plenerowych atrakcji skansenu obowiazywać będzie niższa cena biletu wstępu.

Mimo tego ograniczenia do obejrzenia będzie i tak wiele ciekawych i wyjątkowych eksponatów, jak np. unikatowa kolekcja kamieni młyńskich, czołg T-34 czy prawdopodobnie jedyny na świecie opancerzony ciągnik artyleryjski Luftwaffe, zwany pieszczotliwie „Lufcikiem”. Dostępne będą też elementy ekspozycji „Fortyfikacja linii Pilicy” ze schronem typu „Tobruk”. Z zewnątrz obejrzeć będzie można budynki stanowiące architektoniczne osobliwości Nadpilicza, m.in. poczekalnię kolejową zwaną stacyjką Reymonta, budynek dawnej świetlicy z ośrodka kolonijnego w Wąwale czy toaletę, z której podczas pobytu w Spale korzystał sam car Mikołaj II.

Skansen Rzeki Pilicy odwiedzać będzie można do wtorku do niedzieli w godz. 10-18. Cena biletu wstępu na zwiedzanie zewnętrzne to 5 złotych od osoby. Dzieci do lat czterech wchodzą bezpłatnie. Będzie też możliwość skorzystania z oprowadzenia z przewodnikiem, ale wyłącznie w grupach do pięciu osób.

Zwiedzanie odbywać się będzie w reżimie sanitarnym (obowiązek zakrywania ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego) i zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.