Wracamy z pełną ofertą

Zabytkowy drewniany budynek dawnej poczekalnu dworcowej, zwany stacyjką Reymonta. Elewacja w kolorze jasnożółtym. W tle drzewa pokryte zielonymi liśćmi. Przed budynkiem fragment torów kolejowych. Od wtorku, 1 czerwca będzie można ponownie w pełnym zakresie zwiedzać Skansen Rzeki Pilicy. Dostępne będą wnętrza wszystkich zabytkowych budynków. Przygotowaliśmy też dodatkowe atrakcje.  6 czerwca z okazji Światowego Dnia Młynów odbędą się warsztaty.

 

Przez wiele tygodni, w związku z obowiązującymi obostrzeniami pandemicznymi, w muzeum przy ul. Modrzewskiego 9/11 dostępne dla zwiedzających były wyłącznie ekspozycje plenerowe. Od 1 czerwca znów będzie można wejść do wnętrz zabytkowych budynków i obejrzeć znajdujące się w nich eksponaty i wystawy. Do najciekawszych architektonicznie – i nie tylko – zaliczyć można dawną poczekalnię kolejową, zwaną potocznie stacyjką Reymonta, blisko stuletni młyn wodny z zachowanym ciągiem produkcyjnym, obiekty przypominające historię carskiej Spały czy przeniesiony z ośrodka kolonijnego w Wąwale budynek pełniący dawnej funkcję świetlicy, a obecnie miejsca wystawienniczego, w którym prezentowana jest m.in. wystawa poświęcona historii flisactwa i przewozów rzecznych.

W najbliższym czasie na turystów i mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego w Skansenie Rzeki Pilicy czekają też inne atrakcje. W niedzielę, 6 czerwca w godz. 11-14 będzie np. można wziąć udział w pokazowych warsztatach etnograficznych „Od ziarenka do bochenka”, które odbędą się z okazji przypadającego dzień wcześniej Światowego Dnia Młynów. To dobra okazja do poznania m.in. tradycyjnych metod robienia podpłomyków. Warsztaty dostępne będą w cenie biletu wstępu

Przy zwiedzaniu poszczególnych atrakcji obowiązują limity osób, które mogą jednocześnie je obejrzeć, a samo zwiedzanie odbywa się według obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Regulamin http://skansenpilicy.pl/skansen/regulamin-zwiedzania-skansenu/

Cennik http://skansenpilicy.pl/kontakt/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.